صدف معدنی ماده ای سرشار از کلسیم است که از باقیمانده صدف های دریا مه فسیل شده اند به دست می آید.گروه تولیدی خوراک دام وطیور آراد صدف در نظر دارد برای آشنایی شما خواننده عزیز با مزایای این منبع غنی کلسیم مقاله ای را تهیه و تنظیم کند ،که تمامی جوانب صدف معدنی را در نظر بگیرد.

در این مقاله ما ابتدا این محصول را معرفی کرده سپس انواع آن، کاربرد ها، مزایای موجود در تمام موارد مصرف این محصول اعم از مصارف آن در تغذیه طیور، دام، آبزیان و صنعت و در انتها با آنالیز مواد تشکیل دهنده ی این محصول، این مقاله را محظر شما عزیزان ارائه نموده ایم.

صدف معدنی چگونه به دست می آید ؟

این صدف در آب دریاهایی که دارای مقادیر زیادی صدف و مرجان های دریای که بر روی هم انباشته هستند به صورت فسیل به دست می آید . این محصول بیشتر در استان های گلستان، شهرستان گنبدکاووس، منطقه آق بند به دست می آید. امروزه این صدف را نیز به نام های صدف فسیل،کوهی میشناسند.

 

صدف معدنی

 

انواع صدف معدنی

این صدف بر اساس موارد مصرف در دام و طیور و همچنین اندازه به 4 دسته کلی تقسیم میشود :

1- صدف معدنی گرانولی ( 4.5 – 2.5 میلیمتر)

2-صدف معدنی شکری (3 – 1 میلیمتر)

3- صدف معدنی مش 400

4- صدف معدنی پودری ( 3 – 1 میلیمتر)

 

صدف گرانولی ( 4.5 – 2.5 میلیمتر):

این نوع صدف در فارم های تخم گذار و پرورش شتر مرغ و بوقلمون با خلوص بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت مشاهده مقالات صدف گرانولی به صفحه مقالات صدف معدنی گرانولی مراجعه کنید.

صدف معدنی گرانولی

 

صدف شکری (3 – 1 میلیمتر):

این نوع صدف در فارم های گوشت و مرغ تخم گذار جوان و پرورش بلدرچین کاربرد بسیار دارد.

جهت مشاهده مقالات ابن صدف به صفحه مقالات صدف معدنی شکری مراجعه فرمایید.

صدف معدنی شکری

 

مش، میکرونیزه

پودر میکرونیزه مش برای مصارف صنعتی از قبیل کارخانجات کاغذ، رنگ، پی وی سی، چینی و سرامیک، شیشه، سیمان، گچ و مصارف داروئی، نساجی، آرایشی و بهداشتی، خوراک دام و طیور و آبزیان با خلوص بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت مشاهده مقالات این صدف به صفحه صدف مش 400 مراجعه فرمایید.

فروش صدف معدنی مش، میکرونیزه 

 

 

صدف معدنی پودری ( 3 – 1 میلیمتر):

این پودر جهت مصارف کارخانه های خوراک دام ، طیور، آبزیان و گاوداری های شیری و گوشتی با خلوص بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت مشاهده مقالات این صدف به صفحه صدف معدنی پودری مراجعه فرمایید.

صدف معدنی پودر شده

 

کاربرد صدف معدنی

کاربرد  در آبزی پروری :

یکی از کاربرد های این صدف استفاده آن در استخر محل نگهداری آبزیان است که میتوان از اسیدی شدن آب استخر جلوگیری کرد.از سویی دیگر به دلیل وجود ماده کربنات کلسیم مانع از رشد جلبک در محل نگهداری ماهی ها می شود.

از مهمترین کاربرد های این صدف به کار بردن آن در جیره غذایی ابزیان است که به عنوان یک منبع غنی و ارزان قیمت در تغذیه آبزیان استفاده می شود.

کاربرد صدف معدنی در آبزی پروری :

 

 

کاربرد در تغذیه دام :

یکی از جیره های مورد استفاده در تغذیه دام اکسید منیزیم است که به دلیل تلخ بودن و بد مزه بودن آن ،دام رغبت کافی به خوردن این جیره را نشان نمیدهد،صدف معدنی با حل این مشکل و همچنین افزایش قابلیت جذب کلسیم باعث بالا رفتن وزن دام می شود.

 

 

کاربرد صدف معدنی در تغذیه دام

 

کاربرد در تغذیه طیور :

از منابع معدنی حائز اهمیت طیور برای شکل گیری استخوان ها و پوسته تخم مرغ ها کلسیم است که این محصول منبع بسیار مهمی به حساب میاید،همچنین این صدف  از مقرون به صرفه ترین منابع کلسیم در پرورش طیور است.لازم به ذکر است که این صدف  به هضم آسان طیور کمک میکند و در افزایش وزن آن ها تاثیر مثبت دارد.

 

کاربرد صدف معدنی در تغذیه طیور

 

مزایای مصرف صدف معدنی در تغذیه دام

یکی از مزیای این محصول برای دام اکسید منیزیم است.اکسید منیزیم نقش بافری دارد و باعث تثبیت پی اچ شکمبه نشخوارکنندگان میشود،با تحقق این امر توسط اکسید منیزیم قابلیت هضم الیاف جیره افزایش میابد که باعث بهبود وضعیت چربی شیر دام می شود.

مزیت دیگر این نوع صدف در تامین کلسیم و پیوند این ماده با نوعی فسفو پروتئین خاص سبب بالا رفتن پروتئین شیر دام شده،پروتئین شیر یکی از فاکتور های مهم شیر مرغوب است.

 

مزایای صدف معدنی در تغذیه دام

 

مزایای مصرف صدف معدنی در تغذیه طیور

 

مزایای صدف معدنی در تغذیه طیور

 

 

آنالیز این محصول

 

طبق استاندارد های مشخص شده توسط محققان این صدف مرغوب باید درصد خلوص بالای 98 درصد داشته باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر،مشاوره و خرید محصول به صفحه سفارش محصول مراجعه فرمایید.